ps5, اخبار بازی, اخبار کنسول

حجم بازی های پلی استیشن 5 در هنگام عرضه چقدر خواهد بود.

توضیحات سونی در خصوص حجم بازی های پلی استیشن 5

در کنار معرفی تمامی مشخصات کنسول پلی استیشن 5 ، حجم بازی های PS5 یکی از مهم ترین مسائل در ذهن گیمرهای این پلتفرم است.

با اعلام حجم دو بازی Spider-Man: Miles Morales و Demon’s Souls که نخستین انحصاری های کنسول پلی استیشن ۵ به شمار می روند، سونی دیدی کلی در خصوص عناوین این کنسول و حجمی که بر روی حافظه آن اشغال خواهد شد را در اختیار علاقمندان قرار داد. با توجه به اطلاعاتی که سونی در این خصوص منتشر کرده است، به نظر می رسد گیمرهای پلی استیشن 5 می بایست از هم اینک برای طبقه بندی بازی های روی کنسول خود برنامه ریزی کنند، چراکه حجم بالای بازی های این کنسول احتمالا خیلی زودتر از آنچه انتظار دارند، آن ها را وادار به حذف برخی بازی های پیشین خواهد کرد.

حجم بازی های پلی استیشن 5 در هنگام عرضه چقدر خواهد بود.

وبسایت PlayStation Direct که امکان خرید بازی ها و اکسسوری های پلی استیشن 5 را به صورت مستقیم از سونی فراهم می کند، اطلاعاتی مهم را در خصوص هریک از آیتم های مرتبط با این کنسول در اختیار علاقمندان قرار می دهد. این وبسایت، روز گذشته حجم دو بازی Spider-Man: Miles Morales و Demon’s Souls که هردو در روز عرضه کنسول پلی استیشن ۵ قابل خرید خواهند بود را پیش بینی کرده است. بر این اساس، نسخه استاندارد بازی اسپایدرمن: مایلز مورالس حجمی در حدود ۵۰ گیگابایت خواهد داشت، درحالیکه نسخه Ultimate این بازی که علاوه بر مایلز مورالس، ریمستر بازی Marvel’s Spider-Man را هم در اختیار خریداران قرار می دهد، حجمی در حدود ۱۰۵ گیگابایت خواهد داشت.

از سوی دیگر، بازی Demon’s Souls که بازسازی کامل عنوانی تحت همین نام است، حجمی حدودا ۶۶ گیگابایتی را از حافظه پلی استیشن ۵ اشغال خواهد کرد.

در خصوص حجم بازی های PS5 ، باید این نکته را در نظر داشت که به واسطه آپدیت های مختلف، حجم بازی های این کنسول، ممکن است افزایش چشمگیری هم داشته باشند. به عنوان مثال، بازی Call of Duty: Modern Warfare یکی از بازی های نسل حاضر است که حجم بالاتر از ۱۰۰ گیگابایتی آن بر روی کنسول های نسل حاضر، باعث اعتراض گسترده گیمرهای کنسول ها شده است. این افزایش چشمگیر حجم، بدون شک با در نظر گرفتن رزولوشن بالاتر تکسچرها و نیز جزئیات بسیار بالاتر بصری درنسل نهم کنسول ها، قطعا مشکلات بیشتری را نیز برای گیمرها ایجاد خواهد کرد.

حجم بازی های پلی استیشن 5 در هنگام عرضه چقدر خواهد بود.

بد نیست بدانید که ظرفیت حافظه SSD کنسول پلی استیشن ۵ برابر با ۸۲۵ گیگابایت است که در مقایسه با پلی استیشن ۴ پرو، حجم پایین تری را در اختیار گیمرها قرار می دهد. البته کنسول پلی استیشن ۵، قابلیت ارتقای حافظه از طریف درگاه کارت حافظه را داراست، اما باید در نظر داشت که این کارت های حافظه عموما گرانقیمت بوده و از بودجه بسیاری از خریداران کنسول های نسل نهم خارج هستند.

کنسول پلی استیشن ۵ در روز دوازدهم نوامبر در دو نسخه استاندارد و دیجیتال روانه بازار خواهد شد. این دو نسخه به ترتیب ۵۰۰ و ۴۰۰ دلار قیمت داشته و به جز درایور نوری، در سایر مشخصات، کاملا مشابه هستند.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نوزده + یک =