[vc_row][vc_column][vc_toggle title=”علت تفاوت قیمت های مدلهای پلی استیشن و ایکس باکس چیست ؟” style=”rounded” color=”green” open=”true”]کنسولهای بازی پلی استیشن و یا ایکس باکس که از یک سری تولیدی می باشند هیچگونه تفاوت سخت افزاری با یکدیگر ندارند و علت تفاوت قیمت آنها صرفاً به علت هارد دیسک و یا باندل بودن و یا لیمیتید ادیشن بودن آنهاست.

به طور مثال تفاوت قیمت کنسول پلی استیشن اسلیم یک ترا بایت با کنسول پلی استیشن اسلیم پانصد گیگابایت صرفاً اختلاف قیمت فضای هارد دیسک می باشد.

و یا اختلاف قیمت کنسول ایک باکس وان اس 500 گیگ با کنسول ایکس باکس وان اس 500 گیگ باندل فیفا صرفاً وجود کد دانلودی فیفا در آن می باشد.[/vc_toggle][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][vc_toggle title=”آیا بازی در کنسول پلی استیشن ۴ نصب می‌شود؟” style=”rounded” color=”green”]بله امکان نصب بازی در کنسول پلی استیشن ۴ وجود دارد که البته برای بازی کردن نیاز به دیسک بازی نیست می‌باشد مگر اینکه بصورت آنلاین بازی را خریداری کرده باشید.[/vc_toggle][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][vc_toggle title=”متعلقات و لوازم جانبی پلی استیشن چیست؟” style=”rounded” color=”green”]

پس از بازکردن جعبه کنسول پلی استیشن ۴ باید یک دستگاه به همراه ۵۰۰ یا یک ترابایت حافظه ذخیره سازی، یک دسته بازی DUALSHOCK 4 بی‌سیم، یک کابل میکرو یو اس بی برای شارژ کردن دسته، یک هدست مونو برای گفتگوی صوتی، کابل پاور (۱٫۵ متری) و یک کابل HDMI را در جعبه مشاهده کنید.

همچنین اگر کنسول شما باندل دارد، باید به همراه آن یک باندل و بازی همان باندل، در جعبه وجود داشته باشد.

[/vc_toggle][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][vc_toggle title=”منظور از کپی خور کردن یا هک شدن پلی استیشن چیست؟” style=”rounded” color=”green”]گسترش دهندگان نرم افزاری معمولا پس از چنید که یک کنسول بازی به بازار می‌آید روشی را برای کپی کردن بازی هایش برای ارزان تر شدن قیمت آنها پیدا می‌کنند.در این روش ها معمولا باید عملیاتی بر روی خود کنسول هم انجام گیرد تا بازی کپی شده بر روی آن اجرا شود.[/vc_toggle][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][vc_toggle title=”ریجن در پلی استیشن به چه معناست؟” style=”rounded” color=”green”]

ریجن به معنای ناحیه و ملیت است. پلی استیشن ۴ دارای ۴ ریجن هست که به معنای سری ساخت های مختلفی می‌باشد که برای هر منطقه جغرافیایی ساخته شده است.

  • ریجن ۱ مربوط به آمریکا
  • ریجن ۲ مربوط به اروپا
  • ریجن ۳ مربوط به آسیا
  • ریجن ۴ مربوط به استرالیا و نیوزلند

تفاوت آنچنانی در بین ریجن های کنسول پلی استیشن ۴ نیست.

تنها تفاوت بین ریجن ها این است که اگر بخواهید آیتم های یک بازی خاص را خریداری کنید باید ریجن دستگاه شما با ریجن بازی یکی باشد که کمتر کسی به ویژه در کشور ما پیدا می‌شود که بخواهد آیتم های یک بازی را خریداری کند!

[/vc_toggle][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][vc_toggle title=”باندل در کنسول های پلی استیشن 4 چیست؟” style=”rounded” color=”green”]سونی در ساخت کنسول بازی مانند شرکت مایکروسافت برای ایکس باکس نسخه ها و Edition های مختلفی از آنها را روانه بازار می‌کند.منظور از باندل در کنسول های بازی سونی کاور و دیسک یک بازی خاص خاص به همراه دیگر لوازم جانبی است. برای نمونه گر کنسول شما به همراه باندل Batman باشد هم طراحی ظاهری و هم دیسک بازی Batman به همراه آن خواهد بود.[/vc_toggle][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][vc_toggle title=”باندل چیست ؟” style=”rounded” color=”green”]باندل در کنسول های بازی به حالتی از محصول گفته میشود که دستگاه بازی به همراه بازی و یا طراحی خاصی به بازار ارائه می گردد و از لحاظ سخت افزاری هیچ تفاوتی با نسخه اصلی ندارد.

به طور مثال در باندل آنچارتد کنسول بازی پلی استیشن 4 شما دستگاه اصلی را به همراه یک حلقه بازی Uncharted 4 میتوانید دریافت کنید.

معمولا در این حالت باندل ها از قیمت بهتری نسبت به خرید جداگانه برخوردار هستند[/vc_toggle][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][vc_toggle title=”باندل لیمیتد ادیشن ( Limited Edition ) چیست ؟” style=”rounded” color=”green”]همانطور که از عنوان مشخص می باشد نسخه تولید محدود بوده و در این حالت نیز کنسول های بازی علاوه بر اینکه شامل دیسک بازی در جعبه می باشند طرحی از بازی مورد نظر نیز بر روی دستگاه حک شده و یا با رنگ خاصی در یک دوره کوتاه ارائه می گردند[/vc_toggle][/vc_column][/vc_row]