اخبار, اخبار کنسول

نحوه ی طراحی سیستم خنک کننده ایکس باکس ایکس باعث تولید کمترین صدا میشود.

نحوه ی طراحی سیستم خنک کننده ایکس باکس سری ایکس باعث تولید کمترین صدا میشود.

سران مایکروسافت در مورد نحوه طراحی سیستم خنک کننده ایکس باکس ایکس از سیستمی بی صدا و کارآمد خبر می دهند.

مدت زمان بسیار کمی تا عرضه کنسول های بازی جدید مایکروسافت به بازار باقی مانده است که شامل ایکس باکس ایکس و سری اس می شوند. در توضیح دو کنسول باید گفت که هردو بازی های یکسانی را دریافت می کنند؛ اما ایکس باکس سری اس از سخت افزاری تضعیف شده بهره می برد و درنتیجه قیمت کمتری نسبت به سری x دارد.
استراتژی مایکروسافت در توجه به هردو گروه مخاطبان عمومی و حرفه ای بازی های ویدیویی خلاصه می شود و سخت افزار این دو کنسول بازی با این هدف طراحی شده اند. در هر حال، مایکروسافت بعد از ارائه ی کلیه ی مشخصات مربوط به نسل جدید سیستم های خود، این بار به بحث میزان نویز یا صدای تولیدی دستگاه در زمان کارکرد با حداکثر توان پرداخته است.

نحوه ی طراحی سیستم خنک کننده ایکس باکس ایکس باعث تولید کمترین صدا میشود.
همواره سخت افزاری قدرتمند و رده بالا، به صورت متقابل، سیستم خنک کنندگی مناسب و قابل اتکایی را می طلبد. همین موضوع در نسل فعلی پلتفرم های سونی و مایکروسافت موجب تولید صدای بیش ازحد در نسخه اورجینال ایکس باکس وان و برخی از مدل های پلی استیشن ۴ شده بود. ازاین رو، مایکروسافت در توضیحاتی که در ارتباط با سیستم خنک کنندگی کنسول این Xbox ارائه کرده، اعلام می کند که این دستگاه به گونه ای طراحی شده تا در عین عملکرد بهینه و ارائه ی بیشترین بازدهی ممکن، بسیار ساکت و کم صدا کار کند.
نکته ی مهمی که موجب تمایز طراحی این سیستم می شود، تقسیم مادربرد به دو بخش و اتصال هریک از قسمت ها به دو طرف یک شاسی آلومینیومی مرکزی است
در همین راستا، مقام های مایکروسافت توضیح می دهند: «تیم توسعه دهندگان ایکس باکس ، پیشنهاد ها و بازخوردهای بسیار مفیدی در ارتباط با نسخه های اولیه این کنسول دریافت.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

2 × 5 =