اخبار, اخبار بازی, بررسی, بررسی بازی

بهترین هیروهای بازی Dota 2

بهترین هیروهای بازی Dota 2 برای تازه کارها کدامند؟ شروع کردن بازی Dota 2 می‌تواند امری چالش‌ برانگیز باشد. 119 هیرو در صفحه ابتدایی بازی به شما خیره شده‌اند و به شما هیچ اطلاعی درباره‌ی آن‌ها ندارید. یاد گرفتن بازی به تنهایی می‌تواند سخت باشد چه برسد اینکه شما بخواهید هیرو برای خودتان انتخاب کنید. به همین علت ما کار سخت را برای شما انجام دادیم و به شما پیشنهاد می‌کنم از پیشنهادات زیر انتخاب خود را انجام دهید و نقش هر کدام را در تیم پنچ نفره متوجه شوید.

بهترین هیروهای بازی Dota 2

 • Lich
 • Witch Doctor
 • Lion
 • Spirit Breaker
 • Bounty Hunter
 • Undying
 • Bristleback
 • Axe
 • Abaddon

Dota 2

در متن این مقاله ممکن است برخی عبارات یا کلماتی که با املای انگلیسی می‌بینید برای شما گیج‌کننده باشند، اما به محض مواجه شدن با بازی آن‌ها را خواهید یافت، پس از این بابت نگران نباشید. ما تا جای ممکن همه این کلمات داخل بازی را با توضیح و کم‌ترین تغییر در این متن آورده‌ایم تا بازی‌کنندگان جدید سردرگم نشوند.

وقتی شما می‌خواهید وارد مسابقات Ranked بشوید می‌توانید بین Ranked Classic یا Ranked Roles انتخاب کنید. وقتی Ranked Roles را انتخاب می‌کنید شما می‌توانید نقش خود را انتخاب کنید و ظاهرا همه هم دوست دارند در نقش Core باشند و همین باعث شده زمان انتظار بسیار زیاد شود.

برای حل این مشکل شما باید در تمامی مسابقات Ranked Role با تمامی نقش‌ها و یا به عنوان Hard/Soft Support وارد شوید. بنابراین اگر می‌خواهید Core را انتخاب کنید باید یا نقش Support را انتخاب کنید و یا به عنوان Support زمان زیادی را بازی کنید.

شما تا زمانی که 100 ساعت زمان در بازی‌ و مسابقات عادی سپری نکرده باشید نمی‌توانید وارد مسابقات Ranked شوید. این عدد به نظر زیاد می‌آید اما احتمالا این به نفع شما است چرا که یاد گرفتن این بازی آسان نیست.

برای مسابقات عادی نیازی نیست که نقش خود را قبل از شروع بازی مشخص کنید اما زمانی که بازی آغاز شد باید با همکاری هم‌تیمی‌هایتان نقش‌های لازم را پر کنید.

بازیکنان گاهی اوقات نقش انتخاب شده خود را اولویت Farm قرار می‌دهند. این بدین معناست که هیرو آن‌ها باید تجربه و طلا زیادی کسب کند تا قوی شود و بتواند روی بازی تاثیر به سزایی بگذارد.

بازیکنان همچنین تصمیم می‌گیرند کدام هیرو کمترین میزان تجربه و طلا را کسب کند. این اولویت‌ها معمولا مسیر و هدف خاصی را دنبال می‌کند.

به خاطر داشته باشید که قدم اول برای تبدیل شدن به یک بازیکن خوب در Dota 2 استفاده از موس مناسب است.

نقش‌ها در بازی Dota 2

Dota 2 Roles

Supports

Hard Support

وظیفه این نقش حمایت از بازیکنان Safe lane در جریان Laning stage است تا مطمئن شوند آن‌ها چیزی را از دست نمی‌دهند. اگر این نقش سلاح برای شلیک از دور و همچنین سلاحی برای نبردهای نزدیک داشته باشید می‌تواند بسیار کمک‌کننده باشد. به طور کل Hard Support مطمئن می‌شود که بقیه اعضای تیم تجربه‌ها و طلاهای نقشه را کسب کنند و البته برای خودش چیزی نمی‌ماند.

خوشبختانه observer wardsها هم‌اکنون رایگان هستند و شما می‌توانید با انتخاب آن‌ها برای هم‌تیمی‌های خودتان دیده‌بانی کنید و حتی با معرفی ایتم‌های جدیدی که در بازی انجام شده و لوت‌هایی که از jungle creepها می‌افتد، باف‌های 15 دقیقه‌ای دریافت کنید.

البته بازی کردن در این نقش آنقدرها ظالمانه نیست و اتفاقا نقطه خوبی برای شروع بازیکنان جدید است و در مسابقات آسان اعضای تیم‌ها بسیار به این نقش وابسته هستند و شما همچنان که در حال یادگیری پیچ و خم بازی هستید می‌توانید روی بازی‌های تاثیر مثبت بگذارید و کمی هم تجربه و طلا کسب کنید.

Soft Support

این نقش برای بازیکنان Offlane است. در این وضعیت شما می‌خواهید جلوی پیشروی دشمنان را بگیرید و اجازه کسب کردن چیزی را به آن‌ها ندهید. اگر Hard Support نقش پرستار را داشته باشد، ‌Soft Support نقش برادر بزرگتر و بداخلاق را دارد. معمولا بازیکنانی که این نقش را انتخاب می‌کنند در وسط و اطراف نقشه حرکت می‌کنند تا به دشمنان ضربه بزنند.

Cores

Offlane

بازی کردن در این نقش می‌تواند کمی سخت باشد اما شما می‌توانید last-hits یا همان ضربات آخر را وارد کنید. مطمئنا شما دوست خواهید داشت خشونت بیشتری به خرج دهید اما بدست آوردن تجربه و طلا باید هدف اول شما باشد.

با نقش Support و هم‌تیمی خود کار کنید. مراقب سطح قدرت خودتان و دشمنان باشید و اگر از آن‌ها قدرت بیشتری داشتید حتما از آن استفاده کنید.

وقتی جمع‌آوری طلا و تجربه تمام شد با نقش و هم‌تیمی Support خود همراه شوید و به نقشه دقت کنید و سعی کنید اجازه ندهید دشمنان کنترل نقاط کلیدی را بدست بگیرند.

Mid

بازی کردن در این نقش بسیار ترسناک است چرا که شما تنها خواهید بود و همه حواسشان به شما است. برای موفقیت در این نقش شما باید بسیار مراقب موقعیت خود و منابع خود باشید.

شما حتما نباید عالی باشید و تنها ماموریت شما شکست دادن نقش Mid دشمن خواهد بود.

شما در این نقش هم توسط هم‌تیمی‌ها و هم توسط دشمن تحت نظر هستید و نمی‌توانید در درخت‌ها پنهان شوید و کسی هم شما را همراهی نمی‌کند. حواستان به ایتم‌هایی که هر دو دقیقه یک بار رودخانه می‌دهد باشد و از آن‌ها استفاده کنید.

برای این نقش از Wardها استفاده کنید چرا که آن‌ها حالا رایگان هستند. شما می‌توانید با استفاده از آن‌ها و قابلیت دید بالا فاصله ایمنی با دشمنان داشته باشید و در صورت درگیری از سلاح‌های دورزن خود استفاده کنید.

Safe Lane

این نقش مثل ستاره راک صحنه می‌ماند اما در حقیقت در اوایل بازی شما ضعیف هستید درست مثل یک نوزاد. شما ارتقا پیدا می‌کنید و اول به اصطلاح Farmer می‌شوید و بعد هم یک قاتل تمام عیار.

بازی در این نقش، هم حوصله سر بر است و هم جذاب چرا که شما باید تمام راه‌ها را برای بردن بازی امتحان کنید و در مقابل، این نبرد‌ها و استفاده از ایتم‌های بسیار قوی به شدت جذاب است.

برای شروع روی ایتم‌هایی که به Farm کردن شما کمک می‌کند سرمایه‌گذاری کنید و اجازه دهید هم‌تیمی‌های شما حواس دشمن را پرت کنند تا شما به جمع‌آوری تجربه و طلا بپردازید.

حالا که آماده اولین بازی Dota 2 هستید بگذارید در مورد بهترین هیروهایی که می‌توانید انتخاب کنید صحبت کنیم و به شما پیشنهاد می‌کنم به همین ترتیب این هیرو‌ها را انتخاب کنید تا بهترین نتیجه را بگیرید و کار با آن‌ها را یاد بگیرید. از Hard Support شروع می‌کنیم سپس به Soft Support و بعد Offlaner می‌رسیم.

Lich
راهنمای جامع انتخاب بهترین هیروهای بازی Dota 2 – Lich

(Lich Hard Support)

لیچ یک هیرو دورزن و از شاخه intelligence است که در نقش Support و از گذشته بازیکنان بازی Dota 2 از او به عنوان Hard Support استفاده کرده‌اند. این هیرو در لول شش بسیار کاربردی و جذاب می‌شود و اگر دشمنان به او زیاد نزدیک شوند می‌تواند از قابلیت بسیار قوی Chain Frost استفاده کند و به آن‌ها ضربه زیادی وارد کند.

قابلیت‌ها:

 • Frost Blast: یک دشمن را هدف گرفته و به او یخ پرتاب می‌کند و که ضربه مستقیم به او می‌زند و سرعت حرکت او را به مدت چهار ثانیه کم می‌کند.
 • Frost Shield: این قابلیت به دوستان، ساختمان‌ها و خودتان سپر می‌دهد که به مدت شش ثانیه از شما محافظت می‌کند و هر ثانیه پالسی ارسال می‌کند که به دشمنان اطراف ضربه می‌زند. در ضمن محوطه پوشش این سپر بسیار زیاد است.
 • Sinister Gaze
 • Chain Frost: پرتاب تکه‌های یخ به سمت دشمن که در بین آن‌ها تا ده بار برخورد می‌کند.

ایتم‌های پیشنهادی:

 • Magic Wand: زمانی که 200 سکه طلا داشتید حتما آن را بخرید. این ایتم به سلامتی و مانا کمک زیادی می‌کند.
 • Boots of Speed: شما با داشتن 500 سکه طلا می‌توانید این بوت‌ها را بگیرید تا با سرعت بیشتری حرکت کنید.
 • Aether Lens: این ایتم را حتما در لیست خرید خود داشته باشید چرا که می‌توانید محدوده استفاده از قابلیت‌های خود را افزایش دهید.
 • Glimmer Cape: این ایتم می‌تواند شما را برای مدت کوتاهی نامرئی کند و در مسابقات با لول پایین به شدت کمک کننده است چرا که دشمنان شما ایتم‌های لازم را برای پیدا کردن شما ندارند.
 • Force Staff: شما می‌توانید با کمک این ایتم به سرعت به سمت جلو و دشمن حرکت کنید.

جایگزین‌های این نقش: شما می‌توانید Witch Doctor یا Lion را انتخاب کنید.

Spirit Breaker
بهترین هیروهای بازی Dota 2 – Spirit Breaker

Spirit Breaker (Soft Support)

Spirit Breaker هیرو مخصوص نبرد تن به تن است و بهترین نقش ممکن برای او ‌Soft Support است. این هیرو بدون ایتم‌ها هم قدرت خوبی دارد.

شما می‌توانید به خوبی با خشونت بالا با این هیرو بازی کنید و این از قابلیت Charge of Darkness شروع می‌شود.

قابلیت‌ها:

 • Charge of Darkness: با این قابلیت به سمت دشمنان حمله‌ می‌کند و هر چیزی که در سر راهش باشد را نابود می‌کند و محدوده آن نیز بی‌نهایت است بنابراین شما می‌توانید هر کسی را در نقشه نشانه گیرید.
 • Bulldoze: با فعال کردن این قابلیت شما به مدت هشت ثانیه سرعت بیشتری خواهید داشت و حتی می‌توانید آن را در حین قابلیت بالا فعال کنید تا با سرعت بیشتری به سمت اهداف خود بروید.
 • Greater Bash: این قابلیت Passive است و نیازی به فعال شدن ندارد. این قابلیت در حین حمله کردن شما احتمال Stun شدن دشمن را بالا می‌رود و آن‌ها پرتاب می‌کند.
 • Nether Strike: این بهترین قابلیت این هیرو است که ضربه بسیار شدیدی به دشمن وارد می‌کند.

ایتم‌های پیشنهادی:

 • Orb of Venom: این ایتم باعث می‌شود شما با ضربات خود دشمن را مسموم کرده که به مدت 3 ثانیه طول خواهد کشید و هر ثانیه به میزان 5 عدد از نوار سلامتی دشمن کم می‌کند.
 • Bracer: قدرت بیشتری به هیرو برای استفاده می‌دهد که با توجه به قابلیت‌های این هیرو بسیار مهم و حیاتی است.
 • Boots of Speed: راجع به این ایتم قبلا صحبت کردیم اما شما می‌تواند با ارتقا آن‌ها به Power Treads کار خود را آسان‌تر کنید.
 • Urn of Shadows: این ایتم می‌تواند برای شما یا علیه دشمن استفاده شود. با زدن آن به خود یا دوستانتان 240 عدد به نوار سلامتی شما اضافه می‌کند و با زدن آن به دشمن 200 ضربه به آن‌ها می‌زند. استفاده از این ایتم در اوایل بازی روی دشمنان بسیار کاربردی خواهد بود چرا که آن‌ها هنوز ضعیف هستند.
 • Blade Mail: شما به مدت نزدیک 5 ثانیه تیغ‌دار خواهید شد که اگر دشمن به شما ضربه‌ای بزند متقابلا از سلامتی او کاسته می‌شود.

جایگزین‌های این نقش: شما می‌توانید Bounty Hunter یا Undying را انتخاب کنید.

Bristleback
راهنمای انتخاب بهترین هیروهای بازی Dota 2 – Bristleback

(Bristleback Offlane)

بازی کردن با این هیرو بسیار ساده است و یکی از قوی‌ترین هیرو‌های بازی Dota 2 است. این خارپشت غول‌پیکر خار‌ پرتاب می‌کند و به دشمنان ضربه می‌زند، در واقع هر چه بیشتر در زمین نبرد بماند ضربه بیشتری می‌زند.

قابلیت‌های این هیرو باعث شده کشتنش بسیار سخت باشد. اگر از ایتم‌ها هم به خوبی استفاده کنید شما شبیه به تانکی ترسناک می‌شوید.

نقش این هیرو Offlane است و بسیار انتخاب خوبی برای شروع بازی است.

قابلیت‌ها:

 • Viscous Nasal Goo: با این قابلیت شما می‌توانید از میزان سرعت و مقاومت دشمن بکاهید.
 • Quill Spray: پرتاب خار‌ها به اطراف باعث می‌شود تمامی دشمنان اطراف شما ضربه ببینند. از آنجایی که این قابلیت محدوده پرتاب زیادی دارد برای Farm کردن بسیار مناسب است.
 • Bristleback: ضربه زدن به کنار و پشت این هیرو ضربه زیادی به شما وارد نمی‌کند و پس از مدت اگر این ضربات ادامه پیدا کند به صورت خودکار و بدون استفاده از انرژی یا همان Mana خارهای شما پرتاب می‌شود.
 • Warpath: هر چقدر که شما میزان بیشتری از خارها را نگه‌دارید سرعت و حمله شما قوی‌تر می‌شود هر چند که خیلی کم پیش می‌آید که شما از قابلیت‌ها خودتان طولانی مدت استفاده نکنید.
 • ایتم‌های پیشنهادی:

  • Boots of Speed: درباره‌ی این ایتم قبلا صحبت کردیم اما به یاد داشته باشید با ارتقا آن‌ها به Phase Boots با سرعت بیشتری دشمنان را شکار خواهید کرد.
  • Ring of Health: بازگشت نوار سلامتی و همینطور دستیابی به دو ایتمی که بعدا بسیار بدردتان خواهد خورد: Vanguard و Hood of Defiance
  • Soul Ring: به شما قدرت و کمی سلامتی می‌دهد و حتی به شما اجازه می‌دهد مقداری از سلامتی خود را برای بدست آوردن انرژی فدا کنید.
  • Magic Wand: درباره‌ی این ایتم قبلا مفصل صحبت کردیم و برای این هیرو نیز بسیار کاربردی است.
  • Vanguard یا Hood of Defiance: انتخاب هر یک از آن‌ها بستگی به خودتان دارد. اگر ضربه فیزیکی می‌خواهید Vanguard را انتخاب کنید و اگر جادو می‌خواهید Hood of Defiance انتخاب شما خواهد بود. مطمئنا در بازی اول به عنوان بازیکن جدید نمی‌دانید کدام ایتم به درد شما می‌خورد اما به مرور زمان با آن‌ها آشنا خواهید شد و سریع انتخاب خواهید کرد. هر دو این ایتم‌ها را می‌توان ارتقا داد.
  • Solar Crest: این ایتم انرژی و سرعت هیرو را افزایش می‌دهد و در مقابل زره و سرعت حرکت دشمن را کاهش می‌دهد البته در نظر داشته باشید که به زره شما نیز ضربه وارد می‌کند.
  • Shiva’s Guard: این ایتم به شما زره و انرژی بیشتری می‌دهد و پس از فعال شدن موجی ارسال می‌کند که به دشمنان ضربه زده و سرعت آن‌ها را می‌گیرد.
  • Heart of Tarrasque: این ایتم یا قلب در واقغ سرعت بازیابی سلامتی شما را تا پنجاه درصد افزایش می‌دهد.

  جایگزین‌های این نقش: شما می‌توانید Axe یا Abaddon را انتخاب کنید.

 • منبع:گیم نیوز

 

بهترین بازی های۲۰۲۰ (قسمت اول)

بهترین بازی های۲۰۲۰ (قسمت اول)

تحلیل بازی Call of Duty

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

20 − هفده =