اخبار, اخبار کنسول

شرکت سونی معتقد است کنسول‌های بازی ضعیف‌تر و ارزان‌تر موفق نیستند.

شرکت سونی معتقد است کنسول‌های بازی ضعیف‌تر و ارزان‌تر موفق نیستند.

ادعای شرکت سونی در مورد کنسول های بازی ارزان و ضعیف

هنگامی که بحث قیمت در میان باشد، قطعاً Xbox Series S یکی از بهترین گزینه‌ها برای ورود به نسل جدید به حساب می‌آید. به نظر می‌رسد شرکت سونی نیز برای ساخت کنسولی مشابه برنامه‌هایی داشته اما به دلیل ایجاد مشکلات عدیده این ایده را دنبال نکرده است.بر اساس صحبت‌های مدیرعامل بخش پلی‌استیشن یعنی آقای Jim Ryan در مصاحبه‌ با وب سایت AV Watch، «رایان» گفت آن‌ها کنسول‌های بازی ارزان‌تر با مشخصات فنی ضعیف‌تر را نیز برای مدتی در نظر داشته‌اند اما طبق تحقیقات صورت گرفته به این نتیجه رسیده‌اند که این مدل از کنسول‌ها معمولاً موفقیت چندانی از لحاظ فروش ندارند.

شرکت سونی معتقد است کنسول‌های بازی ضعیف‌تر و ارزان‌تر موفق نیستند.

رایان به طور دقیق گفت:

نکته‌ای که باید در نظر گرفت این است که با نگاه به تاریخچه تجارت در صنعت بازی، می‌توان پی برد که ساخت کنسولی ویژه با قیمتی ارزان‌تر و مشخصات فنی ضعیف‌تر چیزی نیست که در گذشته موفقیت چندانی را کسب کرده باشد. ما این گزینه را در نظر گرفتیم و سپس متوجه شدیم که دیگر مدیرانی که این تصمیم را اتخاذ نموده بودند دچار دردسرهای فراوانی شدند.

جیم رایان در ادامه افزود که یکی از ملاک‌های اساسی آن‌ها که در منصرف شدن از این تصمیم نقش داشت، کاهش طول عمر کنسول‌های بازی اصلی (قوی‌تر) بود. رایان اذعان داشت:

پس از تحقیقات به عمل آمده، به این نکته پی بردیم که خریداران کنسول از آن انتظار دارند تا برای چهار، پنج، شش یا حتی هفت سال عمر کند. آن‌ها اعتقاد دارند این سخت افزار باید به نحوی طراحی شده باشه تا نیاز به تعویض آن در دو الی سه سال آینده نداشته باشند.

هرچند که مشخص نیست منظور جیم رایان از کنسول‌های غیر موفق در این بحث دقیقا چیست، اما به نظر می‌رسد وی قصد توجیه کردن علت وجود نسخه دیجیتالی پلی‌استیشن ۵ را دارد. کنسولی که با حذف درایو بلوری با تفاوت ۱۰۰ دلاری در مقایسه با نسخه استاندارد به فروش می‌رسد. بیشتر به نظر می‌رسد معرفی و عرضه نسخه دیجیتال در پاسخ به کنسول ضعیف و ارزان قیمت مایکروسافت باشد! درحالی که کنسول ۲۹۹ دلاری ایکس باکس سری اس بهترین (و ارزان‌ترین) گزینه برای ورود به نسل بعد محسوب می‌شود، اما به نظر می‌رسد سونی نسبت به قیمت گذاری PS5 مطمئن باشد. جیم رایان در ادامه افزود:

“مسلماً قیمت مسئله مهمی است. ما به سایر شرکت‌ها [و تصمیمات آن‌ها] احترام می‌گذاریم اما درحال حاضر به برنامه و اهداف پایبند هستیم و قصد ایجاد تغییر در آن را نیز نداریم.”

کنسول پلی‌استیشن ۵ استاندارد و دیجیتال به ترتیب با قیمت ۴۹۹ و ۳۹۹ دلار در تاریخ ۱۹ نوامبر مصادف با ۲۹ آبان به صورت جهانی عرضه می‌شود.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پنج × 5 =