اخبار, اخبار کنسول

پیش بینی فروش 6 میلیون PS5

PS5

با توجه به اخبار بدست آمده توسط کنسول لند پیش بینی می شود که تا مارس 2021 تعداد 6 میلیون دستگاه PS5 به فروش برسد.

در حالی که هنوز سونی به صورت رسمی از کنسول نسل بعدی خود رونمایی نکرده است از همین حالا تحلیلگران دست به پیش‌بینی‌ درباره‌ی میزان فروش پلی‌استیشن ۵ در سه‌ماهه‌ی اول انتشار آن زده‌اند.

به‌تازگی هیدکی یاسودا (Hideki Yasuda)، تحلیلگر موسسه‌ی تحقیقاتی Ace در ژاپن، گزارشی تهیه کرده و در آن پیش‌بینی کرده است میزان فروش پلی‌استیشن ۵ تا ماه مارس ۲۰۲۱ از مرز ۶ میلیون واحد عبور خواهد کرد. یاسودا همچنین معتقد است این کنسول در مدت زمان یک سال بعد از این تاریخ (از ۱ آوریل ۲۰۲۱ تا ۳۱ مارس ۲۰۲۲) موفق خواهد شد ۱۵ میلیون نسخه فروش کند.

وی همچنین اشاره کرد انتظار می‌رود عرضه و تقاضای حافظه‌ی DRAM شرایط را برای سونی سخت کند اما با این حال مشکل بزرگی سونی را تهدید نخواهد کرد. به‌علاوه از آن‌جایی که فروش پلی‌استیشن ۴ به‌طرز مشهودی کاهش داشته است انتظار می‌رود پلی‌استیشن ۵ فروش هنگام عرضه‌ی بالایی را تجربه کند. درضمن تمام این پیش‌بینی‌ها بدون در نظر گرفتن شیوع ویروس کرونا در چین است که گفته می‌شود این اتفاق می‌تواند برروی کاهش فروش کنسول‌های نسل نهم تاثیر داشته باشد.

می‌دانیم پلی‌استیشن ۴ در حال حاضر بیش از ۱۰۶ میلیون واحد در جهان فروخته است و احتمالاً تا پایان نسل نیز هیچ کنسولی نتواند به چنین رقمی در برسد. حتی ممکن است از این پس هیچ کنسول دیگری نتواند بیش از این مقدار فروخته شود چراکه کم‌کم به دوران استریم آنلاین بازی‌ها نزدیک می‌شویم و پیش‌بینی می‌کنیم دیر یا زود دوره‌ی سخت‌افزارها و مخصوصاً کنسول‌های بازی به‌پایان خواهد رسید. اما با این وجود، پلی‌استیشن ۵ تا چه اندازه می‌تواند در بازار موفق باشد؟

پلی‌استیشن ۵ در تعطیلات سال ۲۰۲۰ میلادی منتشر خواهد شد اما نظر شما درباره‌ی سخنان یاسودا چیست؟ شما چه میزان فروشی برای این کنسول پیش‌بینی می‌کنید؟ با ما در میان بگذارید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نه − 4 =