بررسی, بررسی بازی

witcher 4 واقعیت یا یک رویای زیبا؟

the witcher-witcher 4-geralt-Henry Cavill

به گزارش کنسول لند شاید داستان گرگ سپید،گرالت در قسمت سوم بازی جذاب ویچر (witcher) به پایان برسد اما به این معنا نیست که ویچر 4 (witcher 4) در آینده ساخته شود که قطعا خبری خوش برای طرفداران زیاد این بازی محسوب می شود.بازی که در آینده ساخته خواهد شد اما بدون گرالت!

Witcher 4 در آینده ای نه چندان نزدیک

the witcher-witcher 4-geralt-Henry Cavill-witcher 3-consollandهمه می‌دانیم که استودیوی سازنده‌ی سری Witcher، اکنون در حال کار برروی عنوانی به نام Cyberpunk 2077 است که اتفاقا به نظر می‌رسد می‌تواند تحولی در حد سری ویچر (Witcher) به وجود بیاورد. با توجه به این بازی Cyberpunk 2077 در سال ۲۰۲۰ عرضه خواهد شد و سالیانی دراز است که در دست توسعه قرار دارد، اگر استودیوی سازنده حتی بلافاصله پس از عرضه‌ی آن به سراغ ویچر 4 (Witcher 4) برود، به زودی‌های زود شاهد آن نخواهیم بود.

the witcher-witcher 4-geralt-Henry Cavill-witcher 3-cd projekt red-consollandاستودیوی سی دی پراجکت رد (CD Projekt RED) با ساخت بازی Witcher 3 در سال ۲۰۱۵، یکی از بزرگ‌ترین عناوین تاریخ و شاید برترین بازی عمر بسیاری از بازی‌بازان را تهیه کرده باشد. بدون شک، این بازی معیارهای یک بازی نقش‌آفرینی را بالاتر برد و نشان داد که یک عنوان نقش‌آفرینی، لزوما تنها برروی داستان تمرکز نمی‌کند و دیگر المان‌‎های بازی نظیر گیم‌پلی، گرافیک و موسیقی نیز به همان اندازه مهم هستند. محبوبیت این سری چنان سر به فلک کشید که یک سریال تلوزیونی از روی آن ساخته شد و به تازگی نیز اخباری مبنی بر ساخت یک انیمیشن از روی این سری و با محوریت شخصیت وزمیر (Vesemir) در دست تولید است.

the witcher-witcher 4-geralt-Henry Cavill-witcher 3-consollandبا وجود سریالی که به تازگی نیز پخش شد، اکنون بیش از همیشه گرالت و سری ویچر (Witcher) بر سر زبان‌ها هستند و استودیوی سازنده می‌تواند از همین الان به فکر ایده‌هایی برای نسخه‌ی بعدی این سری باشد. خب پس بیایید شروع کنیم.

با تمام این اوصاف، داستان بسته الحاقی آخر این سری چنان به سر امد که برای ادامه‌ی داستان زندگی و ماجراجویی‌های گرالت، کار کمی دشوار شده است. پس اگر استودیوی سازنده بخواهد که ادامه‌ی این سری را بسازد، باید تغییرات بزرگی در خط داستانی و مخصوصا شخصیت اصلی آن بدهد.

تاریخ انتشاری که قرار نیست به این زودی‌ها باشد

the witcher-witcher 4-geralt-Henry Cavill-witcher 3-consollandکنسول لند معتقد است با توجه به این که به نظر می‌رسد استودیوی سازنده قصد ندارد تا عرضه‌ی بازی Cyberpunk 2077، تمرکز خود را به پروژه‌ی بعدی خود، که شاید Witcher 4 باشد، معطوف کند، پس می‌توان نتیجه گرفت که Witcher 4 یک بازی برای کنسول‌های نسل نهمی سونی و مایکروسافت خواهد بود. البته با توجه به سابقه‌ی این استودیو، پلتفرم رایانه‌های شخصی نیز برای هدف قرار گرفتن توسط این بازی اصلا دور از انتظار نیست. البته باید در نظر داشته باشیم که استودیوی سازنده از سال ۲۰۱۵ تا کنون پیشرفت‌های زیادی داشته، افراد بیشتری را جذب کرده و البته تکنولوژی‌های جدیدتر و در دسترس‌تری را دارد، ولی از آن طرف نیز باید به سخت‌تر شدن کار این استودیو برای ساخت بازی Witcher 4 دقت کنیم؛ همان‌طور که Witcher 3 یک انقلاب عظیم در بازی‌های هم سبک خود بود، همگان انتظار دارند که Witcher 4 نیز عنوانی در همان حد باشد، پس ساخت یک بازی با چنین عظمتی، دشوار خواهد بود، حتی با وجود امکانات بهتر از قبل.به هر حال، به این زودی‌ها قرار نیست که شاهد Witcher 4 باشیم و حداقل باید تا سال‌های ۲۰۲۵ یا ۲۰۲۶ برای مشاهده‌ی دوباره‌ی این مبارزین تنها صبر کنیم.

داستانی بدون گرگ سپید

the witcher-witcher 4-geralt-Henry Cavill-witcher 3-consollandبیایید روراست باشیم. در نسخه‌ی چهارم این سری، کم‌تر کسی نگران گرافیک بازی یا مبارزات آن است، ولی اکثرا در این فکر هستند که اکنون پس از اتمام ماجراجویی‌های گرالت، چه بلایی به سر داستان می‌آید؟ چه کسی قرار است شخصیت اصلی باشد و چه کسانی او را به عنوان یار و همراه در کنار خود دارند. یک مورد کاملا مشخص است: داستان گرالت با سری Witcher به واسطه‌ی بسته الحاقی نسخه‌ی سوم، پایان یافت و قرار نیست که او را در آینده به عنوان شخصیت اصلی مشاهده کنیم. از طرفی دیگر، حدس و گمان‌هایی نیز در ذهن ما وجود دارد.

بسیار بزرگتر از قبل…

the witcher-witcher 4-geralt-Henry Cavill-witcher 3-consollandبه طور قطع بازی Witcher 4  عنوانی بزرگتر و وسیع‌تر از نسخه‌ی سوم خواهد بود. منظور ما از بزرگ‌تر و وسیع‌تر، به معنای مساحت بیشتر نقشه نیست. البته شاید سازندگان سنگ تمام بگذارند و بخواهد دنیایی وسیع‌تر در اختیار بازی‌باز قرار دهند، ولی منظور ما از کلمه‌ی بزرگ‌تر، دنیایی غنی‌تر و پرمحتواتر است. کافی است نگاهی به وعده‌ها و اطلاعاتی که در رابطه با بازی Cyberpunk 2077 وجود دارند، بیندازید تا متوجه شوید سازندگان از نظر عمودی، ماموریت‌های اصلی، ماموریت‌های فرعی، ماموریت‌های خیابانی، گروه‌های مختلف در بازی، روند پیشروی در داستان، تاثیر انتخاب دیالوگ و شخصی‌سازی در بازی و… .چه مقدار بیشتر از بازی Witcher 3 فعالیت کرده‌اند. برای بازی Witcher 4 هم قطعا شاهد آن خواهیم بود که سازندگان تلاش می‌کنند دنیایی بهتر و زنده‌تر را در اختیار بازی‌باز قرار دهند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

4 × 4 =