اخبار, اخبار بازی

✅🤔 چرا مقایسه بازی Starfield با بازی Star Citizen منطقی نیست؟

چرا مقایسه بازی Starfield با بازی Star Citizen منطقی نیست؟

اخیرا استودیو Bethesda بازی Starfield را منتشر کرد که استقبال گسترده‌ای را از طرف منتقدان و بازیکنان دریافت کرد. این بازی مورد انتظار فضایی، باید به یک موفقیت بزرگ تبدیل می‌شد تا نه تنها توجیهی بر خرید میلیارد دلاری کمپانی ZeniMax توسط کمپانی مایکروسافت، بلکه فرشته نجاتی برای کنسول ایکس باکس با آن‌ همه عنوان ناامید کننده باشد. بازی Starfield به صورت عمده تمام چیز‌هایی است که طرفداران از یک بازی نقش آفرینی فضایی انتظار دارند ، اما از طرفی دیگر، این موفقیت باعث شده که مقایسه‌های ناعادلانه زیادی با بازی Star Citizen، شاهکار استودیو Robert Industries، انجام شود.

⬅ در نگاه اول، این مقایسه‌ها نسبتاً واضح به نظر می‌رسد. حالا ، هر دو بازی تماماً در مورد داستان گسترش قلمرو بشریت به اعماق دوردست فضا می باشد . هر دو بازی دارای توانایی فرماندهی سفینه‌های فضایی، شرکت در نبردهای پیاده و خودرویی، تکمیل ماموریت‌ها، کاوش در کلونی‌ها و چیز‌های دیگر می باشند.

توسعه یکی چند سال به طول انجامید، در حالی که دیگری برای مدتی طولانی در دست توسعه بوده و هیچ خط پایانی برای آن تعریف نشده و به این ترتیب، ممکن است کسی فکر کند که هر دو بازی در باطن قضیه شبیه به هم بوده و می‌توان آن‌ها را با هم مقایسه نمود . اما وقتی که تمرکز را از ظاهر بردارید، متوجه میشوید که مقایسه بازی Starfield با بازی Star Citizen تقریباً مانند مقایسه سیب با پرتقال است و حقیقت‌های زیادی برای حمایت از این ادعا وجود داشته است .

بازی Starfield همیشه به عنوان یک نقش آفرینی اول شخص در فضا تصور میشده و همیشه در نظر داشته که یک نوع خاص از جهان و یک داستان مرکزی داشته باشد .مثل هر بازی دیگری از استودیو Bethesda (به جز بازی Fallout 76)، بازی Starfield قرار بوده یک تجربه کاملاً تک نفره باشد که دارای شروع و پایانی قطعی هستند.

 

پشنهاد ما به شما :✅🟡 نقد و بررسی کامل ps5 + بازی های ps5

چنانچه در مورد بازی Starfield  و بازی Star Citizen نیاز به کسب اطلاعات بیشتر، مشاوره یا سوالی دارید میتوانید با شماره 09390900366 با ما در تماس باشید💚

🎮 درباره بازی Starfield

بازی Starfield قطعا یک عنوان جاه طلبانه ای است ، اما همیشه محدودیتی برای این جاه طلبی وجود دارد . مطمئناً، چیزهای زیادی برای دیدن و انجام دادن است ، اما بالاخره، آنها به پایان خواهند رسید . تنها تعداد کمی از سیاره‌ها در این بازی دارای سکونتگاه‌هایی با NPCها و ماموریت‌های جانبی اند، در حالی که سایر سیاره‌ها عمدتاً خالی از حیات و بی آب و علف بوده و کارهای جالبی برای انجام دادن نداشته اند .

همین باعث شده که برخلاف انتظار خیلی‌ها، تجربه دنیای باز بازی یکپارچه نباشد. سفر به سیارات و بازگشت از آن همیشه با صفحه بارگیری همراه بوده و نبردهای فضایی در بخش‌های محدودی از «فضا» شکل خواهند گرفت.از طرفی دیگر، بازی Star Citizen، هر زمان به عنوان یک بازی MMO تصور میشده و به این ترتیب، هیچ شروع یا پایانی قطعی برای تجربه وجود نداشته و در حالی که قرار است یک حالت داستانی مربوط به Squadron 42 باشد ، این کمپین فقط یک برش عمودی از تجربه کلی بازی Star Citizen خواهد بود.

⬅ استودیو Robert Industries قصد دارد عناصری مانند ارزهای پویا، توانایی در گرفتن جوایز و سیستم‌های دیگری مانند جمع‌آوری منابع را در بر بگیرد که به دستیابی به این چشم‌انداز کمک می‌کند. برخلاف بازی Starfield، این عناصر بسیار پررنگ‌تر هستند و عمق زیادی دارند تا به شبیه‌سازی چنین دنیای مجازی بزرگی کمک کنند. سفر‌های فضایی در بازی Star Citizen نیز به شیوه‌ای کاملاً متفاوت عمل می‌کند، زیرا می‌توانید آزادانه از یک سیاره به خارج از فضا سفر کنید، بدون اینکه با صفحه‌های بارگیری مواجه شوید.

بدین ترتیب، می‌توانید تصور نمایید که جاه‌طلبی‌های بازی Star Citizen نه تنها از نظر مقیاس، بلکه از نظر عمق مکانیک، بسیار بلندتر از بازی Starfield بوده و جاه‌طلبی‌های استودیو Bethesda همیشه به دلیل محدودیت‌های عناوین تک‌نفره محدود بوده است ، در حالی که بازی Star Citizen همیشه سعی داشته این سفر مجازی را با مجموعه‌ای از سیستم‌ها و مکانیک‌های چشمگیر خود به سطح بعدی برساند. این بدان معنا نیست که ظاهر یکی بهتر از دیگری است، اما چون هر دو تیم توسعه اهداف متفاوتی برای ساخت عناوین خود داشتند، کنار هم قرار دادن آنها منطقی نیست.

علاوه بر اینها، ما همچنین باید در نظر داشته باشیم که هر دو بازی به طور قابل توجهی رویکردهای متفاوتی برای توسعه داشته باشند. به طوری که بازی Starfield دارای فرآیند توسعه‌ای سنتی و بودجه‌ای ثابت برای رسیدن به چشم انداز خود می باشد . در یک چرخه توسعه سنتی، توسعه‌دهندگان کار را با مرحله ایده اولیه شروع می‌کنند و پس از آن به دنبال پیش‌تولید، تولید کامل، صیقل دادن و در نهایت عرضه خواهند رفت .

پیشنهاد ما به شما : راهنمای خرید ps5 در ایران🎮

چنانچه در مورد بازی Starfield  و بازی Star Citizen نیاز به کسب اطلاعات بیشتر، مشاوره یا سوالی دارید میتوانید با شماره 09390900366 با ما در تماس باشید💚

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

16 + 15 =