ps5

حمایت سونی از کنسول پلی استیشن 4 در کنار PS5 تا 4 سال آینده

پرفروش‌ترین کنسول‌های بازی در جهان

سونی حداقل تا 4 سال آینده به پشتیبانی از پلی‌استیشن 4 ادامه می‌دهد.

شرکت سونی اخیرا اطلاعات جدیدی از کنسول نسل بعدی خود را با هواداران به اشتراک گذاشته است. برای مثال، این شرکت به هاردهای SSD کنسول پلی‌استیشن ۵ و قابلیت پشتیبانی از بازی‌های نسل قبلی در پلی استیشن 4 اشاره کرده بود. مشخص است که شرکت سونی تمرکز کامل خود را برروی کنسول نسل بعدی خود گذاشته است ولی با توجه به این که این کنسول حداقل تا پاییز سال آینده منتشر نمی‌شود، سوال این‌جا است که آن‌ها تا چه زمان به پشتبانی از کنسول نسل فعلی ادامه می‌دهند؟

در جدیدترین جلسه‌ی شرکت سونی با سرمایه‌گذاران، این شرکت به موضوع اهمیت کنسول پلی استیشن 4 و نقش این کنسول پس از عرضه‌ی کنسول پلی‌استیشن ۵ پرداخت. با توجه به صحبت‌های این شرکت، به نظر می‌رسد قرار نیست به این زودی شاهد کنار گذاشته شدن کنسول پلی‌استیشن ۴ باشیم. به نظر شرکت سونی، نقش کنسول پلی‌استیشن ۴ بسیار «حیاتی» است؛ از این رو آن‌ها تا سال‌ها به پشتیبانی از این کنسول ادامه خواهند داد. به گفته‌‌ی این شرکت، کنسول پلی‌استیشن ۴ حداقل تا ۳ سال آینده در مرکز توجه و سوددهی باقی خواهد ماند. این شرکت پیش از این نیز تایید کرده بود که سه بازی بزرگ آن‌ها یعنی The Last of Us Part II، Ghost of Tsushima و Death Stranding انحصاری کنسول پلی‌استیشن ۴ باقی می‌مانند.

حمایت سونی از کنسول پلی استیشن 4 در کنار PS5 تا 4 سال آینده

این شرکت در مورد چرخه عمر PS4 گفت:

“این دستگاه برای سه سال آینده همچنان یک موتور تعامل و سودآور خواهد بود.”

از طرفی همانطور که می‌دانید هنوز بسیاری از پروژه‌های اصلی آن‌ها برای این پلتفرم منتشر نشده‌اند و حداقل باید شاهد عرضه آن‌ها باشیم.

انتظار داریم در سال‌های آینده شاهد چرخه‌‌ای شبیه PS2 به PS3 و PS3 به PS4 باشیم هر دو این چرخه‌ها به شکلی رخ داد که تا چندین سال از کنسول قدیمی حمایت شد.

این تصمیم شباهت زیادی با سیاست‌های شرکت سونی در زمان انتشار هر یک از کنسول‌های پلی‌استیشن ۲ و پلی‌استیش ۳ دارد. کنسول‌های گذشته این شرکت نیز تا چند سال پس از انتشار کنسول جدید، همچنان به فعالیت خود ادامه داده بودند. با توجه به موفقیت عظیم کنسول پلی‌استیشن ۴، پشتیبانی شرکت سونی از این کنسول برای یک مدت زمان طولانی، دور از انتظار نیست.

نظر شما در این باره چیست؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

11 + هجده =