بررسی, بررسی بازی

نقد و بررسی بازی Mortal Kombat 11

نقد و بررسی بازی Mortal Kombat 11

روند بازی مورتال کامبت ۱۱ به نسبت قسمت‌های گذشته‌ی مجموعه، تغییراتی بزرگ کرده است؛ طوری که می‌توانیم بگوییم بازی بیشتر شبیه به بازی مبارزه‌ای قبلی NetherRealm Studios یعنی «بی‌عدالتی ۲» (Injustice ۲) است.

با این حال، اگر بگوییم مورتال کامبت ۱۱ نسبت به بی‌عدالتی ۲…

امروز با نقد و بررسی بازی Mortal Kombat 11 در کنسول لند همراه شما هستیم:

مجموعه بازی های مورتال کمبت توانسته‌اند در طول حدود سه دهه از زمانی که اولین بازی آن عرضه شده، داستان‌های جالبی را ارائه کنند. در این مطلب قصد داریم به صورت خلاصه،به نقد و بررسی بازی  Mortal Kombat 11 بپردازیم.

بازی‌های مبارزه‌ای معمولا با داستان خود شناخته نمی‌شوند، اما Mortal Kombat 11 یک استثنا است. حدود 27 سال از انتشار اولین بازی این مجموعه می‌گذرد و 10 عنوان اصلی و 3 بازی اسپین آف از آن ساخته شده است و این بازی‌ها برای کنسول‌های مختلفی پورت شده‌اند؛ بنابراین موارد زیادی برای توضیح داستان این مجموعه وجود دارند. Mortal Kombat 11 نیز در راه است و 3 اردیبهشت امسال برای پلی استیشن 4، ایکس باکس وان، نینتندو سوییچ و رایانه‌های شخصی عرضه می‌شود. برای اطلاع از موارد مختلف در مورد این بازی می‌توانید به مطلب مرتبط ما در این مورد مراجعه کنید. در ادامه با پلازامگ همراه باشید تا نگاهی خلاصه به داستان پر پیچ و خم این مجموعه داشته باشیم.

نقد و بررسی بازی Mortal Kombat 11
محیط بازی مورتال کامبت ۱۱ (Mortal Kombat 11)
روند بازی مورتال کامبت ۱۱ به نسبت قسمت‌های گذشته‌ی مجموعه، تغییراتی بزرگ کرده است؛ طوری که می‌توانیم بگوییم بازی بیشتر شبیه به بازی مبارزه‌ای قبلی NetherRealm Studios یعنی «بی‌عدالتی ۲» (Injustice ۲) است. با این حال، اگر بگوییم مورتال کامبت ۱۱ نسبت به بی‌عدالتی ۲ پیشرفت نکرده است، نامردی کرده‌ایم؛ چون قابلیت‌ها، امکانات و اساس مجموعه‌ی مورتال کامبت، به اضافه‌ی تغییرات سیستمی و ظاهری، این طور که به نظر می‌رسد مورتال کامبت ۱۱ را به یکی از کامل‌ترین و عمیق‌ترین بازی‌های مبارزه‌ای حال حاضر تبدیل خواهند کرد.
در مراسم رونمایی مورتال کامبت ۱۱ که در سالنی در لس آنجلس برگزار و هم‌چنین به صورت زنده پخش شد، شاهد صحبت از بخش‌های مختلف مورتال کامبت ۱۱ بودیم و سعی می‌کنیم در ادامه تمام اطلاعاتی که دریافت کردیم را برای‌تان بازگو کنیم.
نقد و بررسی بازی Mortal Kombat 11
شخصیت‌های مورتال کامبت ۱۱ (Mortal Kombat 11)

همانطور که از شماره‌ی جدید یک بازی مبارزه‌ای انتظار دارید، قرار است مورتال کامبت ۱۱ هم مجموعه‌ای از شخصیت‌های قدیمی و جدید را در خود جای دهد. برخی از شخصیت‌های مورتال کامبت ۱۱ ریشه در اولین قسمت این مجموعه دارند و برخی جدیدتر هستند.

شخصیت‌هایی مثل «ساب-زیرو»، «اسکورپیون»، «ریدن» و «سونیا بلید» به عنوان کاراکتر‌های کلاسیک مجموعه، در مورتال کامبت ۱۱ حضور خواهند داشت.

سه شخصیت دیگر که رسما معرفی نشده‌اند، ولی مشخص است که در بازی حضور دارند، «کابال»، «لیو کنگ» و «کونگ لائو» هستند.

مورتال کامبت ۱۱ قرار است ۲۵ شخصیت داشته باشد؛ البته بدون شخصیت‌های دانلودی می‌گوییم و منظورمان در همان روز عرضه است.

شخصیت «شائو کان» هم به کسانی داده خواهد شد که بازی را پیش‌خرید کرده باشند.

نقد و بررسی بازی Mortal Kombat 11

می‌توان تمام شخصیت‌های مورتال کامبت ۱۱ را به سبک بی‌عدالتی ۲ شخصی‌سازی و دستکاری کرد. در قسمت‌های قبلی مورتال کامبت نهایتا با دو سه حالت مبارزه طرف بودیم، ولی در مورتال کامبت ۱۱ این امکان را خواهیم داشت تا از هر نظر شخصیت‌ها را دستکاری کنیم و تغییر دهیم.

مورتال کامبت ۱۱ این اجازه را می‌دهد تا از ظاهر شخصیت‌ها گرفته تا اعداد و ارقام قدرت آن‌ها را تغییر داد.

ممنون که با کنسول لند همراه بودید.

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دوازده − 2 =