اخبار, اخبار بازی, اخبار کنسول

اقدام عجیب مایکروسافت برای خرید شرکت بتسدا و تمام بازی های آن در ایکس باکس !

در خبری شوکه‌کننده، مایکروسافت ،شرکت بتسدا و همه‌ی بازی‌ های آن در ایکس باکس را خریداری کرد.

هیچ‌کس نمی‌تواند انکار کند که خریداری شدن ZeniMax Media که شرکت مادر بتسدا و تمامی استودیوهای بازی‌سازی آن به حساب می‌آید، اتفاقی بسیار بزرگ در دنیای بازی‌های ویدیویی است. ایکس باکس حالا صاحب بتسدا و آی‌پی‌هایی چون سری بازی The Elder Scrolls، «فال اوت»، «ولفنشتاین»، «دووم»، بازی Dishonored، بازی Quake و بازی Starfield شده است. اکنون ۲۳۰۰ کارمند اصلی بتسدا در سرتاسر دنیا دیگر کارمند مایکروسافت به حساب می‌آیند و استودیو Bethesda Softworks مثل همه‌ی استودیوهای متعلق به بتسدا همچون id Software، آرکین، ماشین‌گیمز، تانگو گیم ورکز، آلفا داگ، استودیو Roundhouse و شرکت ZeniMax Online به خانواده‌ی استودیوهای ایکس‌باکس پیوست.

اقدام عجیب مایکروسافت برای خرید شرکت بتسدا و تمام بازی های آن در ایکس باکس!

با این اوصاف مایکروسافت حالا حق ساخت و عرضه‌ی تک‌تک بازی‌های محبوب و معروف بتسدا را دارد و این محصولات را احتمالا فقط برای کامپیوترهای شخصی و کنسول‌های ایکس‌باکس عرضه می‌کند. این اتفاق یکی از داغ‌ترین اخبار بازی در چند سال اخیر را تحویل گیمرها داد.

مدتی قبل جف گراب گفته بود که مایکروسافت با مبلغی بسیار عظیم در حال انجام کاری مهم و فراتر از خرید یک استودیو است. حالا می‌دانیم که ایکس‌باکس مبلغ گسترده را خرج چه خریدی کرد. آن‌ها یک ناشر بسیار بزرگ، چندین و چند استودیو و تعداد زیادی از مجموعه بازی‌های بزرگ دنیای ویدیوگیم را به کنترل خود درآوردند. مایکروسافت حالا ۲۳ استودیو بازی‌سازی اختصاصی دارد.

Satya Nadella مدیر اجرایی مایکروسافت در اظهارات جدید خود در ارتباط با خرید شرکت بتسدا اعلام کرده که مایکروسافت همچنان به گسترش استودیو‌های بازی‌سازی ایکس‌باکس ادامه خواهد داد.

بازی Starfield و بازی «الدر اسکرولز 6» که پیش‌تر قرار بود برای پلی استیشن 5 هم عرضه شوند، حالا احتمالا دیگر انحصاری‌های ایکس باکس سری ایکس، ایکس‌باکس سری اس و کامپیوترهای شخصی به حساب می‌آیند. البته برخی منابع می‌گویند که مایکروسافت قصد عرضه‌ی بازی‌های بتسدا روی پلتفرم‌های رقیب را نیز دارد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دوازده − 4 =