تخفیفات طلایی

چرا دستگاه خود را باید گارانتی نماییم؟

در صورت رفتن برق هنگامی که کنسول روشن است و مشکلی برای دستگاه پیش بیاید چه کاری باید انجام داد ؟ اگر لنز دستگاه خراب شد چه کاری می توانیم انجام دهیم؟ اگر دستگاه من تعمیر نشد چه اتفاقی می افتد؟ در صورت بروز مشکل کجا مراجعه کنم؟ اگر دکمه های دسته کنسول دچار مشکل شد قابل تغمیر است؟ هزینه آن چه قدر میشود؟ فروشگاه consolland جواب همه ی سوال های شما را خواهد داد و کاملا آماده است تا نگرانی هایی که ممکن است برای خریداران کنسول های بازی ایجاد شود را برطرف کند.

چرا باید از کارت طلایی فروشگاه کنسول لند استفاده کنیم؟

برای کنسول و دسته شما کارت طلایی مخصوص همراه با شماره سریال مربوطه صادر میشود و در فاکتور شما ثبت میگردد. فروشگاه consolland با بهترین متخصصان این حوزه تیمی کاربلد را در مجموعه خود دارد تا مشکلات پیش آمده را با رعایت کیفیت و در سریعترین زمان ممکن حل کند. در صورتی که کنسول شما تعمیر نشود، کنسول شما تعویض شده و کنسولی کاملا نو به شما تقدیم میشود. هزینه های تعمیر هرکدام از قطعات دستگاه های بازی و دسته های آنها بسیار گران تمام شده و شما میتوانید با پرداخت هزینه ای ناچیز کنسول خود را در صورت بروز مشکل به راحتی و رایگان تعمیر نمایید.

شرایط و ضوابط گارانتی کنسول های نسل نهم ( PlayStation 5 -PlayStation 5 Digital– XBOX Series X- XBOX Series S) و نسل هشتم ( PS4 slim & Pro – XBOX One)

مواردی که باعث ابطال کارت طلایی دستگاه بازی میشود:

شرایط و ضوابط خدمات طلایی برای دسته های بازی (Dual Shock 4 – Dual Sense – XBOX One Controller – XBOX Series X|S Controller)

🌟 بسیاری از گارانتی ها زیر بار تعمیرات دسته نمیروند زیرا دسته ها کالای مصرفی بوده و اصطلاک و خرابی زیادی دارند.

🌟 گارانتی نارسیس شامل تمامی کلیدها و سوییچ ها میباشد

شرایط ابطال کارت طلایی دسته های بازی :