اخبار, اخبار بازی, بررسی, بررسی بازی

راهنمای جامع و آموزش پاس کاری و تکنیک ها در FIFA 20

آموزش پاس کاری فیفا 20

آموزش هر آنچه در پاس کاری FIFA 20  نیاز دارید.

خواه، ناخواه تمام گیمرهایی که می‌خواهند در رقابت‌های آنلاین به موفقیت برسند، باید نحوه استفاده درست از سیستم پاس کاری در FIFA 20 را یاد بگیرند. برخی‌ها فکر می‌کنند پاس کاری در FIFA 20 یعنی فشردن کلید ضربدر یا A اما نه، اصلا اینطور نیست.

بازیکنان حرفه‌ای هیچگاه نگاهی این چنینی به سیستم پاس‌کاری سری فیفا نداشته و ندارند.برای همین این مقاله را با توضیح اینکه چطور از مهارت پاس‌کاری خود به عنوان یک سلاح قدرتمند برای گل‌زدن استفاده کنید و در ادامه انواع پاس‌های کاربردی در FIFA 20 را به شما یاد می‌دهیم.

چگونه از تکنیک پاس‌کاری به عنوان یک سلاح قدرتمند استفاده کنیم؟

آموزش پاس کاری FIFA 20

حالا که با انواع پاس‌های کاربردی FIFA 20 آشنا شدید، نوبت به این می‌رسد که از آموخته‌های خود برای رسیدن به پیروزی‌های پی‌درپی در مسابقات آفلاین و آنلاین استفاده کنید. برای همین، از این جا به بعد از ترفندهایی برایتان می‌گویم که اگر آن‌ها را خوب تمرین کنید، می‌توانید آرام آرام در FIFA 20 حرفه‌ای شوید.

تشکیل مثلث با بازیکنان

همیشه در صدد این باشید که در زمین فوتبال با بازیکن‌های تیم خود مثلث تشکیل دهید. با قرار گرفتن سه بازیکن در موقعیتی مثلثی شکل، قدرت پاس دادن بازیکن صاحب توپ بیشتر می‌شود.

این یعنی احتمال خراب شدن توپ توسط مدافعین به شدت پایین می‌آید و امکان اینکه بتوانید با استفاده از این روش از خط میانی و حتی مدافعین تیم مقابل عبور کنید فراهم می‌شود. خوشبختانه در اکثر ترکیب‌های موجود در FIFA 20 هم می‌توان موقعیت مثلثی شکل را دید اما طبیعتا پیشنهاد ما این است که از ترکیب‌هایی استفاده کنید که مثلث‌های بیشتری در آن‌ها دیده می‌شود.

استفاده از تکنیک یک-دو

تکنیک یک-دو ترفندی است که در فوتبال واقعی هم به شدت کاربردی است و اگر درست اجرا شود به راحتی می‌توان با استفاده از دو بازیکن و چند پاس سر ضرب، مدافعین تیم حریف را یکی پس از دیگری پشت سر گذاشت.

پس همیشه موقعی که می‌خواهید مقدمات حمله را بچینید، حواستان به استفاده از این تکنیک هم باشد. برای یک-دو کردن حداقل به دو بازیکن نزدیک به هم و فشردن کلید L1 یا LB قبل از زدن کلید پاس، احتیاج دارید.

با فشردن کلید L1 یا LB و سپس کلید پاس، بازیکنی که اولین پاس را ارسال می‌کند دیگر سر جایش نمی‌ایستد. بلکه به سرعت به سمت پشت مدافع حریف می‌دود و از بازیکن دوم،‌ درخواست توپ می‌کند.

جالب اینکه پاس دوم می‌تواند با مدل‌های مختلف پاس که برایتان گفتم ترکیب شود و خط دفاعی تیم حریف را دچار آسیب کند. برای مثال، می‌توانید در محوطه جریمه پاس دوم را به صورت Lobbed Through Ball Pass ارسال کنید و یک موقعیت تک به تک برای مهاجمتان رقم بزنید.

دعوت از بازیکنان به نزدیک شدن

برخی مواقع پیش می‌آید که بخواهید پاس‌های تک ضرب کوتاه بدهید و به قلب خط دفاعی تیم مقابل بزنید اما بازیکنانتان از هم دور افتاده‌اند و تنها راه برای رساندن توپ به آن‌ها، استفاده از پاس‌های محکم و کم دقت است.

با این حال، می‌توان شرایط را با صدا زدن بازیکنان و دعوت از آن‌ها برای نزدیک شدن به توپ تغییر داد. برای این کار، کافیست کلید R1 (پلی استیشن 4) یا RB (ایکس باکس وان) را نگه بفشارید تا بازیکنان تیم فاصله‌شان را نسبت به موقعیت توپ کم کنند و مثلث‌های کوچکی را تشکیل دهند.

کاربردی‌ترین پاس‌های FIFA 20 کدامند؟

برای شروع یک حمله، باید بازی‌سازی بلد باشید که این ممکن نیست مگر با شناخت انواع پاس‌ها. هر پاسی در FIFA 20، کاربرد متفاوتی دارد و نمی‌توان با استفاده مکرر از یک نوع پاس به خصوص حملات بی‌نقصی شکل داد. بلکه باید تفاوت‌های هر یک را درک کرد و با توجه به شرایط، کلید‌های روی کنترلر را فشرد.

با مسلط شدن به این موضوع، دیگر احتمال خراب شدن پاس‌ها به حداقل می‌رسد و می‌توانید حملات کوبنده‌تر و دقیق‌تری داشته‌ باشید. برای رسیدن به این هدف بیایید نگاهی به چند مورد از پاس‌های کاربردی FIFA 20 بیندازیم:

Lofted Pass

آموزش پاس کاری فیفا20

در FIFA 19 وقتی حریف در موقعیتی قرار می‌گرفت که می‌توانست مسیر حرکت توپ را قطع کند، بازیکنان شما به صورت اتوماتیک در پاس‌های معمولی خود ارتفاع مختصری ایجاد می‌کردند تا کار طرف مقابل برای خراب کردن ارتباط، سخت‌تر شود. با این حال، همانطور که گفتم این پروسه به صورت کاملا خودکار انجام می‌شد و جایی برای به نمایش گذاشتن مهارت و تکنیک از طرفین وجود نداشت.

برای همین، به FIFA 20 لافتد پاس اضافه شد تا دخالت هوش مصنوعی در جریان مسابقات به حداقل برسد و بازیکنان بتوانند بسته به شرایط پاس‌هایی با ارتفاع کم، میان اعضای تیم خود رد و بدل کنند.

این ارتفاع ایجاد شده، ریسک قطع شدن پاس‌ها توسط مدافعین حریف را خصوصا وقتی که بخواهید در عرض پاس‌کاری کنید به حداقل می‌رساند و استفاده از آن در محوطه جریمه به شدت توصیه می‌شود.

خوشبختانه اجرای لافتد پاس هم کار ساده‌ایست و کافیست دو بار پشت سر هم کلید ضربدر (PS4) یا A (ایکس‌باکس وان) را بفشارید تا توپ به شکلی نرم از بالای پای بازیکن حریف بلند شود به هم‌تیمی‌تان برسد.

Threaded Through Pass و Lobbed Through Ball Pass

اموزش پاس کاری fifa 20

Threaded Through Pass یک پاس توی عمق قدرتمندتر است که به خاطر دقت بالا و غیرقابل پیش‌بینی بودن مسیر حرکتش، به راحتی قابل رهگیری نیست و می‌توان با استفاده از آن، مدافعین تیم حریف را به هم ریخت.

برای اجرای درست Threaded Through Pass  کافیست موقع ضد حمله‌ها به مسیر حرکت مهاجمتان در پشت مدافعین دقت کنید و هدف پاس خود را چند متر جلوتر از نقطه‌ای که او در حال حرکت به سمتش هست در نظر بگیرید. آن وقت می‌توانید با استفاده از ترکیب R1 + مثلث (پلی‌استیشن 4) یا RB+ Y (ایکس‌باکس وان) شدیدترین ضد حمله‌های ممکن را رقم بزنید.

جالب اینکه اگر به جای R1 یا RB به ترتیب از L1 یا LB استفاده کنید، پاس توی عمق‌تان به صورت هوایی انجام می‌شود و می‌توانید در شرایطی که دفاع حریف پر تعداد و فشرده است، راهی برای ایجاد موقعیت گل پیدا کنید.

Driven Pass

آموزش پاس کاری fifa 20

پاس‌های معمولی FIFA 20 آنقدر سرعت پایینی دارند که نمی‌شود از آن‌ها برای پاس‌کاری در فواصل دور استفاده کرد. این یعنی اگر حریف بین بازیکنان شما فاصله بیندازد، یک پاس معمولی می‌تواند تیم‌تان را در موقعیت ضعف قرار دهد و حریف را در آستانه به ثمر رساندن گل. با این حال، اگر بدانید دریون پاس چیست دیگر ایجاد فاصله بین بازیکنان تیم، اتفاق نگران کننده‌ای نخواهد بود.

دریون پاس، یک پاس قدرتی و نسبتا مستقیم است که ساخته شده برای فرستادن توپ به نقاط دور دست زمین. برای به اجرا گذاشتن یک دریون پاس قدرتمند نیز کافیست از ترکیب R1 + X در پلی استیشن 4 و RB + A در ایکس باکس وان استفاده کنید تا بازیکنانی هم که از بازیکن صاحب توپ فاصله دارند، بتوانند در موقعیت بازی‌سازی و حمله قرار بگیرند.

Through Pass

اموزش پاس کاری فیفا 20

ترو پاس یا همان پاس توی عمق زمینی، یکی از بهترین پاس‌ها برای شکل‌دهی به حملات سرعتی است. متاسفانه روی دقیق بودن این پاس‌ها وقتی که مدافع تیم حریف دقیقا رو به روی بازیکنتان قرار گرفته نمی‌شود حساب کرد اما شگفتی ترو پاس موقعی به چشم می‌آید که مهاجمتان پشت مدافعین حریف شروع به دویدن کند.

آن وقت کافیست یک بار کلید مثلث (پلی استیشن 4) یا Y (ایکس باکس وان) را بفشارید تا توپ از بین مدافعان حریف عبور کند و تیمتان در موقعیت حمله قرار بگیرد.

امیدواریم از طریق این مطلب در بازی فیفا 20 بهترین عملکرد را اجرا کنید و نظر خود را در رابطه با مفید بودن این تکنیک ها با ما در میان بگذارید.

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

19 − 7 =