اخبار, اخبار بازی

10 شخصیت تنفربرانگیز دنیای بازی و تاثیر آنها در خرید بازی

10 شخصیت منفور بازی ها

منفی ترین شخصیت های دنیای بازی

همه داستان‌ها نیاز به یک یا چند Bad Man یا شخصیت های منفی (Villain) نیاز دارند. عوامل زیادی برای این تصمیم گیری وجود دارد که کدام یک از آن ها از بقیه بهتر هستند؛ شخصیت کاریزماتیکشان، تاثیری که بر روی آن داستان بازی می‌­گذارند و تاثیری که بر روی کل این صنعت گذاشته‌اند که حتی ممکن است تبدیل به یک نماد شوند و در جذب کاربر و خرید بازی نقش چشمگیری داشته باشند.

دنیای بازی‌های ویدیویی ما را با کاراکترهای جذابی آشنا کرد و فرصتی به ما داد که ازآن‌ها کلی درس تازه بگیریم.با نگارش این متن، قصد معرفی ۱۰ کاراکتر منفور تاریخ را داریم که به دلایل مختلف واقعا همراهی با آن‌ها تجربه به شدت دیوانه کننده و آزار دهنده‌ای بود.

10 شخصیت منفور دنیاس بازی

 10-شخصیت Zeus از بازی God of War

زمانی که کرونوس، پدرش را کله پا کرد می‌دانست که فرزند خودش نیز با وی همچین کاری خواهد کرد. پس قصد می‌کند تا تک تک فرزندانی که از وی متولد می‌شوند را زنده زنده بخورد؛ در این شرایط زئوس به دنیا می‌آید. رئا مادر زئوس، قطعه سنگی را به جای زئوس به کرونوس غول پیکر داد و در خفا زئوس را تربیت کرد تا بزرگ شود. او پس از آزاد کردن خانواده‌اش تا از چنگال تایتان‌ها، نبرد بزرگی علیه آن‌ها به راه انداخت و آن‌ها را یا زندانی کرد یا کشت. زئوس در ابتدا خدای نور و آسمان بود ولی اندک اندک بصورت خدای خدایان در آمد هیچ چیز از چشم او پنهان نبود هیچ چیز نمی‌توانست برخلاف میل او باشد در این صورت زمین و ماه و به لرزه می‌افتاد با این حال زئوس خدایی عاقل محسوب می‌شد. زئوس به عنوان خدای خدایان که دارای قدرت‌های فراوانی نیز بود، هیچ فردی را در مقابل خود به عنوان رقیب نمی‌دید.

10شخصیت منفور بازی ها

9- شخصیت Nemesis از بازی Resident Evil 3: Nemesis

تنها موجود شرور این لیست که هیچگونه انگیزه و هدف پیچیده و خاصی را برای کارهای شرورانه‌اش دنبال نمی‌کند و در واقع زیاد فکر نمی‌کند. اگر به تجربه بازی Resident Evil 3: Nemesis پرداخته باشید به طور کامل در جریان هستید که دقیقاً چرا این شخصیت خوفناک در این لیست حضور دارد. شاید Nemesis به عنوان قدرتمندترین هیولا در سری Resident Evil به حساب بیاید. دلایل زیادی وجود دارند که چرا شخصیت Nemesis یکی از خاص‌ترین و مهم‌ترین شخصیت‌های منفی و شرور تمام تاریخ صنعت بازی‌های ویدیویی به حساب می‌آید؛ مهمترین این دلایل را می‌توان به نوستالژی خاصی که ما ایرانی‌ها و بسیاری از بازیکنان قدیمی با این شخصیت دارند نام برد.

10شخصیت منفور بازی

8- شخصیت Officer Frank Tenpenny از بازی Grand Theft Auto: San Andreas

Officer Frank Tenpenny شخصیت منفی اصلی بازی Grand Theft Auto: San Andreas است. یکی از دلایل خرید بازی gta ممکن است همین شخصیت باشد! اگر مانند ما از طرفداران بزرگ Grand Theft Auto: San Andreas باشید، مطمئناً از وی نفرت خاصی به دل دارید. پلیسی عوضی و فاسد و جنایتکار که باعث ایجاد مشکلات بزرگی برای شخصیت‌های اصلی بازی شده است. این پلیس فاسد که دو همکار و نوچه عوضی همیشه همراهیش می‌کنند، پس از مطلع شدن از پلیسی که قصد فاش کردن جنایاتشان را دارد، وی را کشته و گناهش را گردن شخصیت اصلی بازی یعنی سی جی میاندازند. وی که تازه پس از سال‌های دراز به شهرش San Andreas برگشته، توسط Tenpenny و دیگر افسرانش دستگیر می‌شود. آن‌ها از سی جی سو استفاده می‌کنند تا به مقصدهای پلیدشان برسند.

10شخصیت منفور بازی ها

7- شخصیت Raul Menendez از بازی Call of Duty: Black Ops II

شخصیت‌های منفی در تاریخ اهداف فراوانی برای انجام اعمال تبهکارانه خود داشته‌اند؛ با این حال افرادی که در این میان چیزی برای از دست دادن نداشته و تنها هدفشان برای نابودی و تباهی، انتقام است، از سایرین بدتر هستند. Call of Duty: Black Ops II از این دسته افراد است که عقل خود را در اثر جنون انتقام از دست داده بود و چیزی جز نابودی نمی‌بیند. نوای شیون افرادی که در آتش در حال سوختن هستند و زجه می‌زنند همانند موسیقی به گوش این تروریست دیوانه است. از آنجایی که وی به معنای واقعی کلمه چیزی برای از دست دادن ندارد می‌توان به وی لقب یکی از خطرناک‌ترین و خونسردترین مجنونان صنعت بازی‌ها را داد. هدف اصلی وی برای نیست و نابود کشته شدن خواهرش به دست نیروهای مخالف بود که وی را تا مرز جنون پیش برده بود.

شخصیت های منفور دنیای بازی

6-شخصیت Albert Wesker از سری بازی های Resident Evil

شاید بدترین صفتی که یک شخصیت بسیار شرور و منفی می‌تواند از خود نشان بدهد، ظاهر شدن به عنوان دوست و سپس خیانت به شخصیت اصلی بازی است. «آلبرت وسکر» (Albert Wesker)، که در آغاز نسخه اصلی سری، رهبر گروهی تحت عنوان S.T.A.R.S بود، با خیانت به همگروهی‌های خود، دست به پخش کردن ویروس مرگباری که در سری مشاهده می‌کنیم، زد تا اهداف خود را راحت‌تر پیش ببرد. در خلال عرضه نسخه‌های Resident Evil و خرید بازی آن ، این شخصیت با توجه به تاثیرات مخرب ویروس، در هر سری خطرناک‌تر و قوی‌تر می‌شود، وی تا جایی پیش می‌رود که از یک فرد نفوذی و خیانتکاری پست، تبدیل به نماید شرارت و تباهی در طول سری بازی‌های Resident Evil می‌شود که هدفی جز آلوده کردن کل انسان‌ها به ویروس و تبدیل کردن آن‌ها به زامبی‌های گوشت خوار ندارد. 10شخصیت منفور دنیای بازی

5- شخصیت Bowser از سری بازی های Super Mario Bros

آیا میتوان از شخصیت Bowser به عنوان پدرخوانده شخصیت های منفی و شرور در تاریخ بازی ها نام برد؟ جواب بدون شک بله است. زمانی که پای شرارت و قدرت خالص به میان می آید، هیچ شکی وجود ندارد که Bowser از بزرگان شرور در تاریخ است. فردی که مسئول دزدیده شدن مکرر شاهزاده Peach و به زحمت انداختن ماریو در هر قسمت از سری Super Mario Bros. است. وی در تمامی نسخه ای سری، عذابی برای شخصیت های اصلی بود و بزرگترین تهدید برای قلمروی قارچ ها محسوب میشود. وی در ابتدا با نام King Koopa شناخته میشد که در ادامه به Bowser تغییر نام داد.

10 شخصیت منفی بازی ها

4- شخصیت Frau Engel از سری بازی‌های Wolfenstein

اگر شما یک نازی باشید، به صورت خودکار تبدیل به یک موجود شیطانی می‌شوید که هیچگونه رحم و مروتی حالیش نشده و از یک شیطان نیز پست‌تر است. حال رهبر نازی‌ها یعنی آدولف هیتلر را تصور کنید که دیگر شرورترین شخصیت منفی حقیقی در تاریخ بود و امکان ندارد که بتوان شخصیتی منفورتر از وی در دنیا پیدا کرد. با این حال در عنوانی که هم شامل گروه عظیمی از نازی‌های خونخوار و هم آدولف هیتلر است، به نحوی یک فرد دیگر که فرمانده نازی‌ها و فردی نزدیک به هیتلر است، توانسته مرزهای شرارت را شکسته و تبدیل به وحشتناک‌ترین شخصیت منفی بازی شود.

10شخصیت منفی دنیای بازی

3- شخصیت Vaas Montenegro از بازی Far Cry 3

Vass از آن دسته شخصیت‌های منفی است که حتی شناخته شده‌تر و مهم‌تر از نقش اصلی داستان بوده است و حتی گاهی کاربران در خرید بازی فقط به وجود او توجه می کنند. حتی به عنوان یک شخصیت منفی، تصویر وی بر روی پوستر اصلی بازی Far Cry 3 نقش بسته و خبری از شخصیت اصلی بازی که آنچنان نیز دارای شخصیت پردازی پیچیده‌ای نیست، نبوده است. شاید Vaas به آن صورت در بازی حضور موثر و کافی نداشته باشد و تنها در طی چند میان پرده، وی را مشاهده کنیم؛ با این حال آنچنان حضور تاثیر گذار و جنون آمیزی در طی بازی دارد که به تنهایی تمام بعد داستانی Far Cry 3 را به دوش می‌کشد و خرید بازی را رضایت بخش میکند.

شخصیت های منفی دنیای بازی

2- شخصیت Joker از سری بازی‌های Arkham

امکان ندارد که در محفلی، بحث درباره شخصیت‌های منفی شرور گل کند و کسی به نام مقتدرانه Joker اشاره نکند. این موجود روان پریش و بسیار خطرناک، حضور بسیار کلیدی خود را به عنوان یک شخصیت منفی، در تمامی رسانه‌های مختلف از جمله کمیک بوک‌ها، فیلم‌ها، انیمیشن‌ها و البته بازی‌های ویدیویی نیز به اثبات رسانده است. در چهار بازی کلیدی سری بازی‌های Arkham که شامل عناوین Batman: Arkham Asylum، Batman: Arkham City، Batman: Arkham Origins و Batman: Arkham Knight می‌توان شاهد حضور خوفناک شخصیت Joker بود.

10 شخصیت منفی بازی

1- شخصیت GLaDOS از بازی Portal

به هیچ وجه امکان ندارد که یکی از محبوب‌ترین و مهم‌ترین شخصیت‌های منفی و شرور تاریخ در بازی‌های ویدیویی را از قلم بیاندازیم. اگر به تجربه عنوان Portal پرداخته باشید، شاید با ما هم عقیده باشید که هیچ شخصیتی تا به این اندازه آب زیره کاه و شرور مانند GLaDOS وجود ندارد. وی یک ربات راهنما با صدایی زنانه است که قرار است در طول این بازی معمایی و پازل، کمک حال و دستیار شما باشد.

در این مطلب به معرفی بهترین شخصیت های منفی بازی ویدیویی پرداختیم. نظر شما درباره این لیست بازی چیست؟ آیا شخصیتی وجود دارد که در این لیست حضور نداشته باشد ولی مورد نظر شما باشد؟ حتما نظرتان را با ما در قسمت کامنت‌ها به اشتراک بگذارید.

آیا شما در خرید بازی به شخصیت های منفی توجه می کنید؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

17 + نه =